Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk a jegyárból.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett felnőtt hangversenyekre – bérletük felmutatásával –20% kedvezménnyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatóak össze!
Jegyek és bérletek válthatók a Balaton Kongresszusi Központ és Színház jegypénztárában (Keszthely, Fő tér 3.; +36 83 515 232), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat!
Bérletek válthatók a Balaton Kongresszusi Központ és Színház jegypénztárában (Keszthely, Fő tér 3.; +36 83 515 232), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2024. július 26-ig tart, új bérlet 2024. október 4-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási kedvezményt ajánlunk. Akik június 15-ig megváltják vagy meghosszabbítják bérletüket, azok számára bérletenként egy jegyet adunk ajándékba a 2024-es OrgonaPont sorozat balatonlellei hangversenyeinek egyikére.
Ezen a koncerten csupa életerőt hallhatunk, hiszen három olyan mű hangzik el, mely akkor született, mikor a szerzője a pálya csúcsán állt. Joseph Haydn úgy lett világhírű, hogy hivatalosan csak az Esterházy-udvar számára komponált, és művei elsősorban ott is hangzottak el. Ennek ellenére idővel egyre több helyről kapott felkéréseket, melyeket félig-meddig titokban teljesített. Így született meg a hat párizsi szimfónia is, melyek közül az utolsó hangzik el ezen az estén. Haydn mintha megüzente volna Párizs számára, hogy bár a nagyvárosi társasági életben igen ritkán fordul meg, hiszen uradalmi zenész Magyarországon, azért a szimfóniairodalom fejlődésének ő az elsőszámú igazodási pontja.
Elhangzik továbbá Mozart utolsó befejezett kürtversenye, mely a Figaro házassága megírásának zajos sikerű évében született. Mozart a kürtversenyeit Joseph Leutgebnek ajánlotta, aki bár 24 évvel idősebb volt nála, nagyon közeli barátságot ápoltak. Mozart számos személyes megjegyzést is beírt a partitúrába, sőt, ezt a művet színes tintával írta. A műben egyszerre érződik a sikeres, kiforrott Mozart hangja, és az, hogy ezt egy olyan kürtös „szájába adja”, aki fölényesen tekint a kor kürtöseire, hiszen tudása jó eséllyel meghaladja a pályatársakét. Bereczky Dávid, a Fesztiválzenekar kürtöse méltó utódja Leutgebnek, ha Mozart élne, valószínűleg neki is szívesen komponálna.
Mozart 1788 nyarán három szimfóniát is írt annak reményében, hogy azok egy-egy szerzői esten a közönség elé kerülhetnek, a bemutatók minduntalan elmaradtak, végül Mozart nem érhette meg az ekkor írt szimfóniáinak előadását. A sors fintora, hogy ez a három mű, melyek között a második a g-moll szimfónia, Mozart legjelentősebb és legnagyobb hatású szimfóniái közé tartozik – még ha a korabeli zenei élet nem is tartotta őket bemutatásra érdemesnek. Jöjjön el, és hallgassa meg a művet, amit Mozart és kortársai sosem hallhattak!